Technické požadavky pro účast na webináři

The English version of this page can be found here: webinare.cz/support

Technické vybavení

Pro připojení k webináři vám postačí běžný kancelářský počítač 💻 s připojením k internetu.

Doporučená rychlost připojení je 5 Mb pro stahování i odesílání dat. Rychlost svého internetového připojení si můžete ověřit zde: www.speedtest.net Pokud můžete, využijte raději připojení k internetu pomocí kabelu. Wi-fi připojení se slabým signálem nebo v místě s více připojenými osobami může způsobovat výpadky přenosu webináře. V případě použití wi-fi připojení se přesuňte co nejblíže vašeho wi-fi routeru (vysílače).

Doporučujeme použít sluchátka 🎧 pro nerušený poslech a vyšší hlasitost. Využít můžete také reproduktory počítače, u notebooku je však někdy výkon reproduktorů slabý.

Webový prohlížeč

Pro účast na webináři v systému LiveWebinar můžete využít webový prohlížeč Chrome , Microsoft Edge, Firefox nebo Safari.

Otestujte svůj počítač

Pro otestování vašeho počítače ještě před webinářem můžete využít test, který najdete zde. 🧰 Test prověří vaše připojení k internetu, vhodnost prohlížeče i funkčnost zvukových zařízení.

Mobilní zařízení

Pro uživatele mobilních zařízení 📱 je k dispozici připojení pomocí webového prohlížeče telefonu či tabletu. Například také Chrome, Safari.

Technické problémy v průběhu webináře

Pokud dojde v průběhu webináře k výpadku zvuku nebo zaseknutí prezentace, jedná se s vysokou pravděpodobností o nekvalitní připojení k internetu. V případě výpadku stiskněte klávesu pro obnovení stránky prohlížeče ⌨️ (F5 nebo pro Mac Cmd+R). Spojení se obnoví a problém by měl zmizet. V případě opakovaných problémů kontaktujte technickou podporu webináře prostřednictvím chatu nebo telefonu. 🙋

Nastavení firewallu (pro IT pracovníky)

Pro správné fungování webináře v systému LiveWebinar prosím nastavte váš firewall takto:

  1. Povolte WWW přenos s použitím Secure HTTP (HTTPS) – pro vstupní stránku webináe nebo registrační stránku webináře

  2. Povolte TCP protokol (zabezpečené přes TLS) na portu 443. Slouží ke spojení s komunikačním serverem, přenos chatu apod.

  3. Povolte UDP protokol (zabezpečené přes TLS) na portech 443, 3478, 5349. Slouží k přenosu multimediálních streamů (audio a video lektora).

  4. Přidejte do whitelistu DNS adres adresu: *.livewebinar.com

Více informací najdete v dokumentu Optimal Firewall Configuration